Ez itt nem a reklám helye, s nem is szeretnék sem hirdetővé, sem hordozóvá válni, de a gagyi reklám kártékony hatása úgy néz ki, nem csak a TV nézőket, de a városvezetőket is elérte.
Korábban következetesen, manapság kevésbé kendőzi likviditási gondjait az önkormányzat, de ahogy várható volt, a helyzet kritikussá vált, s a hullámok kezdenek összecsapni. A városra súlyos teherként nehezedő beruházások önrészére kibocsátott korábbi kötvényforrások „eltapsolása” illetve hiánya miatt megtorpantak a munkálatok, s ezért sürgősen új pénzcsap után kellett nézni.
A drámai helyzetre tekintettel, nem volt nagy tolongás és lelkesedés a szóba jöhető szolgáltatók között, de hosszas alkudozások után felszállt a füst, és ha az illetékes bizottság, illetve a képviselő testület is megszavazza (és miért ne szavazná meg?) meglesz a „gyorssegély”.
A segítségnek persze ára van, s nem először és nem is utoljára, számlavezető bankot vált az önkormányzat, ami ugyan nem oldja meg végleg a helyzetet, de aki időt nyer, életet nyer. A lyukat most gyorsan betömjük, s valahogy majd csak lesz, de a csődbiztos pillanatnyilag városkapun kívül maradhat.
A „pályázatnyertes”, leendő új számlavezető nem ismeretlen sötét ló, hiszen a kötvény kibocsátási időszak főszereplője volt, akinek később az akkori szervilis holdudvar az árfolyamváltozásból származó banki veszteséghez való önkormányzati hozzájárulást is megszavazta.
Miközben néhány tízmillióért kuncsorog a város vezetése, változatlanul szabotálja a Bárdos projekt rendezését, ahonnan százmilliós nagyságrendű kötbérigénye realizálódhatna. A múlt hónap közepe táján már érdeklődtünk „szervezetileg” a dolgok állásáról, de a későbbiekben ismertetettek szerint nem kaptunk kielégítő és megnyugtató választ felvetéseinkre. A hiánypótlási kérésünkre is ugyancsak hézagos reagálás érkezett, de a Pirkadat májusi számában jelezte egy prominens képviselő, hogy az elszámolás folyamatban van. Mindez dicséretes és megnyugtató volna, ha a kapcsolatos lépésekről, intézkedésekről is hallanánk. Tetteket, ne szavakat, képviselő úr!
Tekintettel arra, hogy a projektre vonatkozó adatoknak csak elenyésző töredékét szolgáltatta ki kérésünkre a hivatal, a helyi Fidesz vezetés képviseletében feljelentést tettünk közérdekű adatok kiadásának elmulasztása miatt a Kaposvári Nyomozó Ügyészségnél a hivatal meg nem nevezhető köztisztviselői ellen.
Ezt követően miután a hiánypótlási kérelmünket sem teljesítették maradéktalanul, a vonatkozó határidő lejártát követően keresetet terjesztettünk elő, mint magánszemélyek a Kaposvári Városi Bíróságnál. A Kaposvári Nyomozó Ügyészség időközi értesítése szerint a feljelentésünket átteszi az eljárásra hatáskörrel és illetékességgel rendelkező Nagyatádi Városi Ügyészséghez. Az igazság felderítése ettől fogva a hatóságokon múlik, de mi továbbra is megtesszük, amit szükségesnek és lehetségesnek ítélünk. A jelenlegi körülmények ellenére is bízunk az igazságszolgáltatásban, s reméljük, megnevezik és elmarasztalják a „renitenskedőket”.
A Somogyi Hírlap egyik múlt heti számában olvastam, hogy Barcson is csúszik egy beruházás (könyvtár projekt), s minő véletlen, a kivitelező azonos a Nagyatádon késlekedett céggel. A szomszéd várban az indokolás szerint „bujkáló” gázvezeték miatt csúszik a befejezés, de ott legalább tájékoztatták a döntési kompetenciával rendelkező képviselő-testületet, amelyik áldását adta a határidő módosításra. Nem úgy, mint nálunk, ahol a polgármester (jogtudorokkal körülvéve) magának vindikálva a jogot, kénye kedve szerint módosította a szerződést és a határidőket.
Miközben a város filléres gondokkal küszködik, a városatyák tétlenül nézik a nyilvánvaló pazarlást, mert józan paraszti ésszel nem nevezhető másként, ami a vásártéren történik. Az „alapokkal” itt sem tud mit kezdeni a kivitelező, holott előzetesen ismert volt az állapota. A szakemberek mellett a laikusok is szörnyülködnek az esztelen pusztításon, de az értelmetlen gigászi munka (alapfeltörés) csak folytatódik, mert nincs aki megálljt parancsolna az értelmetlen pénzkidobásnak.
Nem baj, ha szegény az eklézsia, majd huszonöt éves futamidőre, négy éves törlesztési türelmi idővel veszünk fel újabb százmilliós hiteleket. Te kinél bankolsz?